Categories

A sample text widget

Etiam pulvinar consectetur dolor sed malesuada. Ut convallis euismod dolor nec pretium. Nunc ut tristique massa.

Nam sodales mi vitae dolor ullamcorper et vulputate enim accumsan. Morbi orci magna, tincidunt vitae molestie nec, molestie at mi. Nulla nulla lorem, suscipit in posuere in, interdum non magna.

İnci Sözlük ve Facebook Saldırısı

İnci Sözlük gene yapacağını yaptı ve kendisine 4. yıldız olarak Facebook’u taktı. Bir İnci’ci olarak gurur duyduğum bir hareket bu =)

Olay çok basit aslında, bunu dünyanın her yerinden organize her grup yapabilir. Facebook’ta tercüme edilen diller, Facebook kullancıları tarafından çevrilmektedir. Bu işe gönül vermiş bazı kişiler Facebook’un Translation uygulamasında İngilizce sözcüklerin karşılıklarını kendi dillerinde yazarlar, diğer çevirmenlerin oylamasına sunarlar. Çevirmenler tarafından en çok oylanan sözcük sitede görünür.

İşte bu mantıktan yola çıkarak İnci Sözlük yazarı “atyaragi” güzel bir organizasyon ve izahat ile İncicileri bu saldırıda komuta ederek İnci’ye 4. şampiyonluğu yaşatmıştır =) Facebook’u sadece Türkçe kullananların görebildiği bu saldırıda çok komik görüntüler ortaya çıktı =)

Bir de bazı gazeteler İnci’ye hacker demiş. Çok içerlendi inciciler. Ben İnci’yi daha çok bir anarşi öğesi olarak görüyorum. Bu kadar iyi organize olabilen başka bir topluluk dah yok!

İşte saldırıdan görüntüler;

3 comments to İnci Sözlük ve Facebook Saldırısı

  • Harbiden iyi olmuş olmasına ama ben farketmedim. Günde ortalama 7-8 saat Facebook’tayım. Acaba hangi tarihte oldu.

  • Era

    valla acikcasi okanin programinda yaptiklari ( bence komik degildi ) harici hepsi superdi. Bu facebook olayi ise gercek bir organizasyon gerektirir. helal ossun..

  • inci

    kendi firefox’umu gördüm lan ünlü oldu makina ak.

Leave a Reply

You can use these HTML tags

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>