Justin.TV ile Canlı Yayın Video Paylaşımı

Justin TV 6

Geç de olsa keşfettim Justin.TV’yi.  Sağolsun baba vakti zamanında YouTube’u öğreten arkadaşım (daha henüz Türkiye’de esamesi okunmuyordu :) ) bak sana şimdi ne göstereceğim diye Justin TV’ye girdi. Buradaki justin isim olarak Justin değil, Just in’in birleşimi yani Türkçe meali ile şu anda gelen! Nedir peki Justin TV?

Justin TV YouTube’un canlısı! Burada gördüğünüz herşey canlı yayın. Youtube’daki gibi kayıtlı videolar izlemiyorsunuz, o anda ne oluyorsa onu izliyorsunuz. İnsanlar karşılarına webcamlerini açıyorlar, kimileri izleyenleri ile yandaki sohbet kutusu üzerinden muhabbet ediyor, istekleri yerine getiriyor… Kimileri onlara aldırmıyor ve yayınlarına kendi kendilerine sanki orada yoklarmışcasına devam ediyor.

Bir nevi herkes birer canlı yayın yıldızı. Herkes birer gönüllü Truman oluyor! Bazıları uyurken açık bırakıyor, bazıları arkadaşını yanına alıp eğlencesine bakıyor, dans ediyor, film izliyor, yemek yapıyor, üzerine seksi birşeyler geçirip bütün ilginin odağı oluyor.

Türklerde bu gelişmiş değil, mesela bizim Türkler’in mucitliği buradan şifreli LigTV yayını yapmak olarak kendisini gösteriyor. Bu yüzden de siteye direkt olarak girmeniz yasak çünkü Türkiye Cumhuriyeti bizi bu yasadışı yayınlardan korumak için siteye erişimi engellemiş :)

Bu beni bazı düşüncelere itti. İnsanlar izlenmeyi, seksi bir şekilde kendilerini yayınlayıp ilgi odağı olmayı ve hatta bir fırsat tanınsa buradan meşhur olmayı ne kadar da çok istiyor. Social yayın kategorisi altında bulunan gündelik yaşamdan canlı webcam yayınlarında yayın yapan hatun kişilerin %99’u dekolteli göğüsleri, açık belleri ya da çılgın seksi dansları ile bütün izleyicileri kendi kanallarına çekmeyi başarıyorlar.

İzleyiciler de az değil, karşılarındaki hatunları soymak için ellerinden geleni yapıyorlar. Resimlere bakarsanız göreceksiniz, bazıları da ısrarlara dayanamayıp dediklerini yapıyorlar. Zaten ısrarcı erkek her zaman başarılı erkektir, ben bunu öğrendim ama uygulayamadım hayatımda :) Türk erkekleri gene kendini ön plana atabiliyorlar, direk olaya soymak için giriyorlar gene yorumlarda görebilrsiniz bazı Türkçe rumuzları :)

Bende son birkaç gündür bir hastalık kıvamında yer etti bu, açıp izliyorum ve şaşırıyorum insanların rahatlığına. Ama aynen BBG etkisi gibi, insan bir başladı mı acaba şimdi ne yapıcak diyerekten ayrılamıyor monitörün başından.

Herneyse şimdilik engellenen bu siteye girmenizin bir yöntemi var. Sağolsun sansürcüler açık bir kapı bırakmışlar istemeden. Normalde www.justin.tv adresinden girmeniz gereken siteye Hollanda ara yüzü üzerinden erişebiliyorsunuz. Onun da adresi şu : nl.justin.tv

Girin gezinin… Gezinemiyorsanız da sizler için aldığım bazı ekran görüntüleri ile idare edin, genel kültürünüz eksik kalmasın…

 • Justin TV 1
 • Justin TV 2
 • Justin TV 3
 • Justin TV 4
 • Justin Tv 5
 • Justin TV 6
 • Justin TV 7
 • Justin TV 8
 • Justin TV 9

14 yorum

 1. korfez41 diyor ki:

  maçkolik forumlarında ünlenip kısa sürede türkiyeye yayılan,benimde uzun süredir maç izleme amaçlı kullandığım bi site..çeşitli ülkelere ait ayrıca siteleri var.(justin tv fr,jtv pt,jtv es gibi)türklerin azınlıktayken kardeş olup siteyi ele geçirdikten sonra kendi aralarında kavga edip yada yabancılara küfredip kanallardan banlandığı site

 2. newra diyor ki:

  valla bjk macları olunca ve sampiyonlar ligi macı olunca evet cok gerekli bir sitee saolunlar baska işede yaramıyor zaten

Bir Cevap Yazın