Categories

A sample text widget

Etiam pulvinar consectetur dolor sed malesuada. Ut convallis euismod dolor nec pretium. Nunc ut tristique massa.

Nam sodales mi vitae dolor ullamcorper et vulputate enim accumsan. Morbi orci magna, tincidunt vitae molestie nec, molestie at mi. Nulla nulla lorem, suscipit in posuere in, interdum non magna.

Eski İzmir Fotoğrafları

Eski İzmir Fotoğrafları

Bu fotoğraflar geçti elime eposta ile geçen gün. Daha önce hep bildik ayn fotoğraflar dolanıp dururdu epostalarda. Ama bunlar yeni taze… Daha önce hiç görmemiştim…

Ne güzel şehirmişsin sen İzmir. Keşke Kordon’un eskisi gibi kalsaymış, yalılarla denize içiçe. Keşke o arnavut kaldırımlı yollarını söküp hiç asfaltlamasaydılar, keşke o köşkleri, iskeleleleri ve deniz banyolarını hiç yıkıp 7-8 katlı apartmanlar yapmasalardı.

Artık denize sıfır neredeyse hiçbiryer yok İzmir’de. Oturup bir kahve içebilececeğiniz cafe falan hak getire. Ya bir yürüyüş yolu, ya bir bank var. Ya da deniz kenarı ve üstünden yol geçiyor, arabalarımız sürüyor sefesını. Kim ne derse desin İzmir denize küsmüş bir şehir!

Fotoğrafların yılı 1929. Fotoğraflar da altı tramvaylar, faytonlar bulunmakta. Dönemin kadınları modern İzmir kadınları. Kordon var Pasaport var.

Eski İzmir Fotoğrafları 1Eski İzmir Fotoğrafları 2Eski İzmir Fotoğrafları 3

 

Eski İzmir Fotoğrafları 4Eski İzmir Fotoğrafları 5Eski İzmir Fotoğrafları 6

Eski İzmir Fotoğrafları 7Eski İzmir Fotoğrafları 8Eski İzmir Fotoğrafları 9

5 comments to Eski İzmir Fotoğrafları

  • doruk

    resimler harika, çözünürlükleride fena değil, arşivime ekledim hemen, sağolun

  • zerrin

    ya işte izmir be allah dunyanın butun guzellılerını ızmırde toplamıs valla

  • merhaba izmirde benim halam oturuyo nuri gül diye ona selamlar bayyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyy

  • Insan bu görüntüleri görünce modernleşmeye bile karşı gelesi geliyor! Keşkeleri hiç sevmem oldum olası nefret ederim. O Koca koltuklarında oturan büyüklerimiz keşke modernleşirkende özü kaybetmemeye çalışsalarmış..

Leave a Reply

You can use these HTML tags

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>