Halk Plajı Manzaraları

Bilmiyorum belki kulağınıza çok züppe gelebilir ama ben bu yaşıma kadar hiç halk plajına gitmemiştim. Ee çocukluğumdan beri denizle iç içeyim, yazlıkta doğmuşum, denize de hep yazlığın plajından girmişim çocukken, yaş ilerledikçe de paralı mekanlara takılmaya, clublara takılmaya başladık, hiç halk plajı maceram olmamıştı.

Taaki yazın Koreli misafirlerim gelene kadar. Kendileri denize girmek istedi, e ben de adamları Çeşme’ye götürüp yaşatmayacağıma göre en yakın olan Seferihisar’daki Akkum plajına götürdüm bir pazar. Teos da deniyor oraya. Benim içinde ilginç ve bir o kadar değişik bir deneyim oldu :)

Temmuz ayının sonunda halk plajı tıklım tıklım, kumlarda oturanlar, şezlonga uzananlar, gölgede mangal yapıp kafayı çekenler, çoluklar çocuklar seyyar satıcılar heryerde bir hareket var :) Deniz olarak da gerek çocukların tuvaletini yapması, gerekse denizin tıklım tıklım olmasından dolayı su bulanıktı, denizin dibi kabarmış suyu bulanıklaştırmıştı :) Çıplak dolanan ufak bebekler, yeni bikini ile tanışmış utangaç yeni yetme kızlar, güç gösterisinde bulunan yeni yetme oğlanlar, kıyafetiyle basmasıyla denize giren neneler, romatizmalarına iyi gelsin diye gömülen teyzeler, tesettürlü bacılar ve daha neler neler :)

Bir de yanımda Koreliler olunca plajda ufak çocukların ilgi odağı bizim şezlongtu. Sanki uzaylı görmüş gibi karşımıza dikilip adamlara bakıyorlardı, bir ara ayağa kalkıp kovalıcaktım ama Allah’tan bizim elemanlar sempatikti de anlaştılar çocuklarla, rahatsız olmadılar :)

4 yorum

  1. tuuce diyor ki:

    Yalnız uzun bi süre deniz manzarasını kaplayan ve salına salına yürüyen göbekli amcaya bittim ben 😀 sen de bitmişsin ki her halde gidene kadar çekmişsin kendisini 😀

    Bu arada, sen attırıvermişsin bir şeyler; darısı benim başıma artıkın :razz:”

Bir Cevap Yazın