Categories

A sample text widget

Etiam pulvinar consectetur dolor sed malesuada. Ut convallis euismod dolor nec pretium. Nunc ut tristique massa.

Nam sodales mi vitae dolor ullamcorper et vulputate enim accumsan. Morbi orci magna, tincidunt vitae molestie nec, molestie at mi. Nulla nulla lorem, suscipit in posuere in, interdum non magna.

Sınav Bahtsızlıkları Ya da Salaklıkları

Hepimiz öğrenci olduk. Hepimizin nutku tutulduğu anlar, bahtı bağlandığı anlar olmuştur elbette sınavlarda. Adınız gibi bildiğiniz cevap, sınav heyacanı yüzünden aklınıza bir türlü gelmemiştir bitiş zili çalana kadar. Ya da sınav kağıdında bir soruyu görmemişsinizdir. Soruyu görüp de altında ufakça yazan ve soruyu çözmenize yarayacak olan o ufak bilgiyi görmemişsinizdir. Belki de kağıdın en altında formülleri sıralamıştır hoca ama siz son dakikaya kadar onun farkına varmamışsınızdır. Ya da sınavdan önce nokta atışı yapıp belirli başlı konulara çalışmışsınızdır ve kumarda kaybedip bütün soruların çalışmadığınız yerden geldiği sınav kağıdını almışsınızdır.

Bu tip şeyler öğrencilik hayatında doğaldır. O an beyninizden kaynar sular dökülür, kendinize kızar ya da dövünürsünüz ama ilerleyen mezun yıllarınızda bunların hepsi size tatlı birer anı olarak kalacaktır.

Bu resmini yayınlamış ve Türkçe’ye çevirmiş olduğum sınav kağıdını bir anı olarak yaşamak istemezsiniz tahminen. Öğrenci, hocanın son sınavda sadece test olarak Doğru-Yanlış sorduğunu duymamış, duymadığı gibi girdiği sınavda soru kağıdını okuma gereksinimi bile duymamış olacak ki, A seçeneği Doğru, B seçeneği Yanlış olarak kodlanmış sınav kağıdının hepsini C  olarak işaretleyerek kendisine tek yönlü bir sınıfta kalma bileti kazanmış 🙂

Leave a Reply

You can use these HTML tags

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>