Categories

A sample text widget

Etiam pulvinar consectetur dolor sed malesuada. Ut convallis euismod dolor nec pretium. Nunc ut tristique massa.

Nam sodales mi vitae dolor ullamcorper et vulputate enim accumsan. Morbi orci magna, tincidunt vitae molestie nec, molestie at mi. Nulla nulla lorem, suscipit in posuere in, interdum non magna.

Tatil mi Gerek Ne?

Farkındaysanız arka arkaya kaldığım otelerden, eski tatillerimden, ya da başkalarının tatillerinden bahsedip duruyorum. Esasında benim tatilim gelmiş. Tatilimin gelme sebebi çok yorulmuş olmamdan mı yoksa iş hayatından bıkmamdan mı bilemiyorum, üzerine oturup bol bol düşünmem lazım bunun cevabı için.

Tatil lazım, tatil iyi gelir tabi… Ama imkan yok. Tatil kafası yok ben de. Tatil yapabilmem için huzurlu olmam lazım, planlı olmam lazım. Ben hiç plansız çat kapı, spontane bir tatil yapmadım. Ayrıca ben hiç 3 günü geçen tatiller de yapamadım. Hep haftasonuna denk getirip maksimum cuma ya da pazartesi yarım gün mesaiden yiyip yaptım tatillerimi.

Tatil modum olmadığı gibi müsaitliğim ve durumum da yok. Karşim Ateşini Yolla Bana yazarı YiitK’nın İsviçre’de yanına gitmek istiyorum mesela… İstiyorum ama sadece. Daha henüz bir bilet alma, vize alma işlemi için tık yok… Bunun için müsait olmak gerek, kafanın rahat olması gerek.

İnsanlar tatile kafasını rahatlamak için gider, ben ise kafam rahat olmadan tatile gidemiyorum. Altımdaki çalışanların bile yılda en az 15gün tatil izni var. Benim tatillerim acaba 15 günü tamamlıyor mu? Bayram ya da haftasonu olmadan ben bir kaçamak yapamıyorum.

Değiyor mu bu kadar hayatı es geçmeye, işe kaptırmaya… Emeğimin, ömrümden ayırdığım vaktin getirisi bu götürüyü karşılamaya yetiyor mu?

Tatilsepeti’nin sloganı çok güzel. “Hepimiz tatil için çalışıyoruz…” Ben artık tatili geçtim, erken emeklilik için çalışıyorum…

Mutsuzum lan ben!

1 comment to Tatil mi Gerek Ne?

  • Megucum ufak bi adım atsan hepsinin gerisi gelir, sen vizeye basvur biletini ben alıyım ayıp ettin, ztn Isvicrede misliyle geri sokarım sana =)

Leave a Reply

You can use these HTML tags

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>