Categories

A sample text widget

Etiam pulvinar consectetur dolor sed malesuada. Ut convallis euismod dolor nec pretium. Nunc ut tristique massa.

Nam sodales mi vitae dolor ullamcorper et vulputate enim accumsan. Morbi orci magna, tincidunt vitae molestie nec, molestie at mi. Nulla nulla lorem, suscipit in posuere in, interdum non magna.

Ramazan ve Oruç Sordular Seni Neredesin

Ramazan ve Oruç sordular seni neredesin? Nasıl beni terkettin, bırakıp beni gittin =) Bu benim için değil sizler için geçerli kanımca…

Beni yeni tanıyanlar ya da çok iyi tanımayanlar şaşırıyor hep. Ben 2003 senesinden beri her Ramazan tulup oruç çıkartırıp. Dile kolay bu sene 8. senem, eğer full çıkartabilirsem =)

Bu Ramazan ve Oruç olayı çok hassas bir olay. Son 2-3 senedir Ramazan’ın sıcaklara gelmesi ile birlikte oruç tutmak iyice zor olmaya başladı. Gelecek 3-4 sene daha da zorlaşacak yazın tam ortasına geleceği için. Ben elimden geldiğince tutacağım. Bir kısım var oruç tutmayanlara kızıyor. Oruç tutulmalı, ne bu saygısızlık diyorlar. Oruç tutmayan bir kısım insan ise orucu saçma bulup, bu sıcakta oruç mu tutulur diyor. İkisi tam bir zıt kutup. Ben ikisini de saçma buluyorum. Ramazan’da ihtiyaç duyduğumuz tek şey birazcık saygı. Oruç tutan tutmayan, tutmayan tutana saygı duyacak. Tutan tutmayana neden tutmuyorsun diye sormayacak, tutmayan ise tutana saygı duyacak. Ramazan ayında niyetli insanlar olabileceğini düşünüp alalade su içip yemek yemeyebilir sokakta. Restoranlarda demiyorum sokakta. İnanın bazen koyuyor yolda su içen insanları görünce =)

Her oruç tutanın dediği gibi size de tek bir dileğim var. “Allah size de nasip etsin amin =)

Leave a Reply

You can use these HTML tags

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>