Categories

A sample text widget

Etiam pulvinar consectetur dolor sed malesuada. Ut convallis euismod dolor nec pretium. Nunc ut tristique massa.

Nam sodales mi vitae dolor ullamcorper et vulputate enim accumsan. Morbi orci magna, tincidunt vitae molestie nec, molestie at mi. Nulla nulla lorem, suscipit in posuere in, interdum non magna.

Sekste Doggie – Köpekçik Pozisyonu

Literatürümüze yabancı pornodan doggie (doggy) style olarak giren bir seks pozisyonudur köpek ya da köpekçik pozisyonu. Atalarımızdan bize gelen adı ise domaltmadır afedersiniz.

S&M ve sapık seks poziyonları dışında, halka yaygın pozisyonlar arasında en çok tartışılan pozisyondur. Bu pozisyonu seven ya da sevmeyen bay ve bayanların savundukları farklı farklı görüşler var. Öncelikle belirtmek gerekir ki bu pozisyonu tercih eden erkekler kadar, bir çok bayan da tercih ediyor. Karşı çıkanların ise çoğunluğu bayan. Tahminen çirkin 🙂

Köpekçik pozisyonu tercih edenlerin sebeplerinden biri bu pozisyon ile G Noktası maksimum seviyede uyarılırken klitoris minimum seviyede uyarılır. Kadınların orgazm olma şekilleri farklıdır. Kimi kadınlar G Noktası tabir edilen içsel bir bölgenin uyarılması ile orgazma ulaşırken, bazı kadınlar için illaki klitoral uyarı şarttır. Köpekçiği tercih eden kadınlar, G Noktasının uyarılmasından hoşlanan kadınlardır.

Bu pozisyonun bir diğer avantajı da, erkeğin boşa çıkmasıdır. Misyoner pozisyonda erkek kollarını kadının üzerine fazla ağırlık vermeyip, dengede kalmak için kullanmak zorundadır. Ancak köpekçikte el kol boş kalınca, partnerini alltan veya üstten elleri ile de uyararak orgazma ulaşmasını kolaylaştırabilir. Yani eli işte gözü oynaşta bir pozisyondur.

Ayrıca bu pozisyonda erkeklerin görüş açısından partneri daha dişi ve kontrol altında tutulan bir objedir. Misyoner pozisyonda sırt üstü malak gibi yatan ve göğüslere kenara düşmüş (yeterli büyüklüğe sahip göğüslerdeki jöle etkisi) bir partner yerine, kalça ve bel kıvrımları ile domine edilen bir partnerdir. Evet erkekler sekste kontrol sahibi ve dominan olmak isterler.

Bu pozisyonu sevmeyip karşı çıkan bayanlar ise benim şahsi fikrime göre sıkıcı bayanlardır. Bu bayanlar bu pozisyonu aşağılayıcı bulmaktadırlar. Bu pozisyondayen partnerleri ile göz teması kuramayıp, öpüşemediklerini düşündükleri gibi kendilerini bir tür köpek ya da hayvan gibi sadece seks objesi olarak hissetmektedirler. Ağır feminist bir yaklaşım.

Benim şahsi görüşüme gelirsek, ben bu pozisyona daha doğa ile karşılaştırıyorum. Bu köpekçik pozisyonu memeli hayvanların doğansında vardır. Bütün hayvanlar alemi üremek için içgüdüsel olarak bu pozisyonda çiftleşirler. İnsan da bir hayvan olduğu ve bastırılmış iç güdülere sahip olduğu için bir erkeğin bu pozisyonda seks yapmak istemesi en doğal hakkıdır. Eğer bu isteği reddedilirse çok tadı kaçar kanımca, evlilik bile bitirir, adam Nataşalara kaçar…

İşte size kanıtı, bakım hayvanlar alemi ne yapıyor?

Not: Yukarıdaki ilustrasyon 1800lerin sonunda yaşamış erotik ressam Edouard Henri Avril’e ait. O da ayrı bir yazı konusu.

Leave a Reply

You can use these HTML tags

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>