300 Spartalı

300 Spartalı’yı zor da olsa izledim 3 hafta önce. Zor da olsa diyorum çünkü ilk denememde arkadaşım sinema biletlerini kaybetti :) .300

Filmin adı 300 mü, 300 Spartalı mı, 300 Ispartalı mı tam çözemedim. Neyse sorun da değil. Frank Miller yönetiyor filmi hani Sin City’den tanıdığımız. Zaten 300 de Sin City gibi karikatürize edilmiş bir film. Hoş.

Yüzeysel değineceğim filme. Film güzel efektleri, fantastik arkaplan ve sahneleriyle göz kamaştırıcı. Mitolojik öğeler, olması gerektiği gibi abartılı, gerçek üstü.

2 şey kaldı filmden aklımda.

1- Çok bağırarak konuşuyor bu Spartalılar. Herşeye bağırıyorlar yaw, fazla asabiyet küpe zarar getirir. Sakin olun, bağırmadan isteyen ne istiyorsanız. “This is Sparta” diye bağırarak nereye varabilirsin?

2- 301. Spartalı çok hoştu :) . Özellikle filmde görünen nadir dişilerden biri olduğunu düşünürsek iyi bir seçim. Sevişme sahnesi de daha önce hiç görmedeğim derecede sanatsaldı. Yavaş çekimde sevişme ve göğüs sallanması daha önce görmemiştim. Frank Miller fantezi yapmış anlayacağınız :) Hatunumuzun adı Lena Headey. Arayın bulun :)

Ahanda Fragmanı Adettendir

Bu yazı Sinema kategorisinde.

Bir Yorum

  1. Deniz diyor ki:

    ben cd sini alıp izledim ama daha sonrasında arkadaşlarla izlemeye kalktığımızda 3 seferde farklı kişilerle izlemeye çalıştım fakat gece taktığımızdanmıdır cd yi bilinmez 1. cd bittiğinde genelde herkes uyumuş oluyor o yüzden 2. cd ye gelene bu filmin 2 cd sini de bizzat kendim wericem bakalım talihlilerim kimler olacak 😀

Bir Cevap Yazın