Categories

A sample text widget

Etiam pulvinar consectetur dolor sed malesuada. Ut convallis euismod dolor nec pretium. Nunc ut tristique massa.

Nam sodales mi vitae dolor ullamcorper et vulputate enim accumsan. Morbi orci magna, tincidunt vitae molestie nec, molestie at mi. Nulla nulla lorem, suscipit in posuere in, interdum non magna.

İstanbul’da Trans ve Gay Pride

İstanbul’da böyle bir etkinlik yapılabileceği hiç aklıma gelmezdi. Duymadım da gerçi medyada çok takip etmesem de. Transesksüellerin ve gaylerin hiç meraklısı değilimdir, ama onlarında kendi hayatını yaşamaası gerektiğini düşünürüm. Bana bulaşmasınlar, sarkıp taşkınlık yapmasınlar, kendi kendilerine, kendi çevrelerinde yaşasınlar saygım sonsuz.

Fahişelik yapan travestiler yolda yürürken rahat versin, sarkıntılık etmesin yeter. Gay erkekler de size ektra ilgi göstermesin. Gerçi gay erkekler de gidip straight erkeklere ilgi göstermiyorlar tabiiki, onlar da kendi cinslerinden hoşlanıyorlar. Lezbiyen kadınlara ise saygım sonsuz. Önümde saatlerce sevişebilirler =)

Şaka bir yana, bu ülkede 1 Mayıs ruhu ile eşcinsellerin Lambda örgütü bile kabul görmedi. İsimleri okunmadı. Sonra müdahele edildi de onlarda 1 Mayıs kutlamalarında adını duyurabildi.

İstanbul’da 10-13 Haziran 2010 tarihleri arasında Trans Pride yapılmış. Geçtiğimiz haftasonu daha kapsamlı etkinliklere sahip olan ve 1 hafta süren İstanbul Gay Pride yapılmış. Bu etkinliğin 18.cisi düzenlendiğine inanamadım. Hiç duymamıştım taaki Facebook’ta fotolarını görünceye kadar.

Gay Pride bir haftalık LGBTT haklarını ve kültürünü yaşatan çeşitli kültürel etkinlikler barındıran, son gününde de “Onur Yürüyüşü” adı verilen (Pride) yürüyüş ile son bulan bir festival.

Bu iki festivalde de yürüyüş İstanbul’un en yapılabilecek yeri olan İstiklal’de yapılmış. İşte ondan görüntüler de burada;

Gay Pride Resimleri

Trans Pride

4 comments to İstanbul’da Trans ve Gay Pride

  • esasında yaptıkları şey parade, ancak pride diyorlar. onurlu gururlu şekilde yürüdükleri için

  • Yaw aklıma takıldı. Bu “Pride” dediğin şeyin aslı “Parade” olabilirmi? yoksa ikisi farklımı?

  • Bence hoşuna gitmeli, “Allah kahretsin hepsini, hastalar” diye düşünmüyorum. İki heteroseksüel erkek ve bayanın sevişmesini izlemek gibi iki lezbiyenin sevişmesinin de izlenebileceğini savundum.

    Her konuda alıngan olan eşcinseller olabilir. Ben bu yazımda kötü ve dalga geçilen bir yan göremedim, bilakis bu yapılan Pride’ı takdir ettim. Bir daha okuyun

  • tugce

    Pardon ama espiri olarak düşündüğünüz şeyler eşcinsel camiasındaki bireyleri hiç güldürmüyo medeniyet adına kadınlara ve kadın eşcinseller biraz daha saygı..
    Teşekkürler

Leave a Reply

You can use these HTML tags

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>